Атанасов: Вече сме в кампания, компроматите извират

"Учудвате ли се, вече сме в предизборна кампания и компроматите, които извират от ГЕРБ, ще извират още повече. Търговията и със специална продукция в България е свободна", каза Атанас Атанасов, преди ...
offnews.bg(преди 5 дни)

Твърде много съвпадения: ГЕРБ видяха подозрителен ''синхрон'' между прокуратурата, ПП и ДБ

Твърде много съвпадения има за добрия синхрон между прокуратурата, "Продължаваме промяната" и "Демократична България", заяви Десислава Атанасова в централата на ГЕРБ на среща с депутати от партията и ...
offnews.bg(преди 5 дни)

Четвърти и пети лот на ''Хемус'' са блокирани, още няма резултати от проверката на ''Граф Игнатиев''

Четвърти и пети лот на магистрала Хемус са блокирани от нежеланието на тези, които допуснаха незаконното строителство. Продължаваме да констатираме строителство, възложено от държавата, което се е пре ...
offnews.bg(преди 5 дни)

Пеканов: Кампанията срещу еврото е лъскава, но лансира митове

"Кампанията за иницииране на референдум срещу въвеждането на еврото е лъскава и добре подготвена. Навсякъде лансират един куп митове и според мен неверни факти, например, че ще се откажем от паричнат ...
offnews.bg(преди 5 дни)

Пеканов: Кампанията срещу еврото е лъскава, но се лансират митове

"Кампанията за иницииране на референдум срещу въвеждането на еврото е лъскава и добре подготвена. Навсякъде лансират един куп митове и според мен неверни факти, например, че ще се откажем от паричнат ...
offnews.bg(преди 5 дни)

Нещо критично за Путин? Николай Дренчев: Не направи блицкриг в Украйна

Аз нямам никакъв да кажа. Не направи блицкриг в Украйна. Като военен Ви го казвам, въпреки че съм бил лейтенант и не мога да сравнявам моята компетентност с генералния щаб на Русия, но смятам, че един ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Божанков: Лявото в България започна да прилича на много лош двойник на ''Възраждане'' - няма разлика

Хората, които сме се борили за съдебна реформа и т.н., нито един не е в тази група (на БСП) - нито един не остана - кой натирен, кой на друго място, кой независим. Големият риск пред лявото в България ...
offnews.bg(преди 6 дни)

'Долен, див популизъм': НС отхвърли мерки за защита от домашното насилие, яхвайки третия пол

Долен, див популизъм - с тези думи завърши продължилото 11 часа пленарно заседание днес. 48-ото Народно събрание се провали като за последно и отхвърли два законопроекта за промени в Закона за защита ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Български и македонски разузнавачи си насрочиха среща в Скопие, за да няма сбивания на 4 февруари

В понеделник, 30 януари, вицепремиерът и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев и председателят на ДАНС Пламен Тончев ще имат работна среща със своите колеги в Скопие за уточняване на съвместни ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Радев: Парламентът много трудно ще навакса за три дни пропилените 3 месеца

Парламентът много трудно ще навакса за три дни пропилените 3 месеца най-вече за ефективен механизъм за контрол на главния прокурор. Ако това наистина беше приоритет, тези промени щяха да бъдат във фок ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Конституционният съд може да възстанови машинното гласуване за местните избори

Демократична България и Продължаваме промяната сезираха днес следобед Конституционния съд (КС) за прекроения Изборен кодекс. Истинско машинно гласуване, а не принтери на бюлетини, обаче може да има на ...
offnews.bg(преди 6 дни)

''Държавата е осигурила пари за ремонт в Карловско, но трябват проекти. Не може да стане с магическа пръчка''

Всички щети са на общинска територия, държавата е осигурила пари. За да построи кмета инфраструктурата, трябват проекти. Кметът очаква края на февруари едната група проекти да са готови, март - другат ...
offnews.bg(преди 6 дни)

'Може би е добре, че този парламент се разпуска': Частичното вето на Радев в енергетиката мина

След като президентът Румен Радев наложи частично вето на приетите по-рано този месец промени в Закона за енергетиката, днес депутатите отмениха разпоредбата, изменяща периода на балансиране на енерги ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Станишев: Нинова лиши българите от силна лява партия

Големият грях на Корнелия Нинова е, че лиши българите от силна лява партия - и това е съзнателен избор, който затвори много възможности пред БСП. Това заяви евродепутатът Сергей Станишев, цитиран от ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Прах в очите: Символично въведоха механизъм за разследване на главния прокурор

Депутатите символично въведоха механизъм за разследване на главния прокурор. Приетите на първо четене промени в Наказателно-процесуалния кодекс (НПК) обаче се оказаха само прах в очите. Проектозаконъ ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Божанов: Проблемът е, че Meta ги нямаше и не отговориха на въпросите за модерацията на Фейсбук

Отсъствието на Meta, и де факто отказът им да отговорят на въпросите, за мен е най-големият проблем. Подизпълнителите могат да имат своите дефицити, но фундаменталните пропуски в методиките и правилат ...
offnews.bg(преди 6 дни)

България с нота до Скопие да осигури достъп за поклоненията пред Гоце Делчев

България ще изиска с нота Северна Македония да осигури достъп на хората, които пътуват за поклоненията пред паметта Гоце Делчев на 4 февруари. Това обяви министърът на външните работи Николай Милков ...
offnews.bg(преди 6 дни)

На финала Йордан Цонев наказа Бойко Рашков

На финала на 48-ото Народно събрание зам.-председателят на парламента Йордан Цонев от ДПС наказа Бойко Рашков от Продължаваме промяната. За сравнение - при конфликтни ситуации тези дни останалите зам ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Блокада на пътя за Скопие срещу 'българските неонацисти' организират в македонските социални мрежи

Блокади на пътя за Скопие срещу българските неонацисти се организират в социалните мрежи в Република Северна Македония, цитирани от Инфомакс и БНТ. Поводът е честване на годишнина от рождението на Го ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Съдебната реформа - невъзможна, депутатите обаче продължават

След като вчера от ГЕРБ-СДС и ДПС се регистрираха само трима души, а голяма част от групите на ПП и ДБ отсъстваха, днес по предложение на Десислава Атанасова депутатите отново пренаредиха програмата з ...
offnews.bg(преди 6 дни)

За финал парламентът отново ще се опита да вдигне минималната заплата

В последните дни на 48-ото Народно събрание и три месеца преди изборите депутатите отново ще опитат да вдигнат минималната работна заплата до 850 лева по предложение на БСП. В сряда предложението на ...
offnews.bg(преди 6 дни)

Радев иска ЕС да се задейства заради агресията срещу българите в Македония

Крайно време е институциите в Република Северна Македония да противодействат ефективно на насилието и на словесните прояви на омраза срещу българите. Това заяви президентът Румен Радев в телефонен ра ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Спасиха Иван Гешев с процедурна хватка

Въвеждането на механизъм за разследване на главния прокурор няма да има. Причината е липса на кворум. При проверката се регистрираха 76 депутати - при минимален кворум от 121. В зала имаше повече от ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Разследване на главния прокурор по ''възрожденски'' (обновена)

Пленарната зала прие идеята на Възраждане за въвеждане на механизъм за разследване на главния прокурор. Текстовете минаха със 117 гласа за, 20 против и 48 въздържал се. Проектозаконът за промени в Зак ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Трифонов: Не съм говорил с Радев за президентска република. Няма да се коалираме предизборно с никого (на живо)

Преди години имаше един посланик на САЩ, с когото се уважавахме - Джон Байърли, който говореше български. Той направи голям жест към мен - подари ми да летя със самолет F-16. Аз отидох в базата до Пло ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Трифонов: Не съм говорил с Радев за президентската република. Няма да се коалираме предизборно с никого (на живо)

Преди години имаше един посланик на САЩ, с когото се уважавахме - Джон Байърли, който говореше български. Той направи голям жест към мен - подари ми да летя със самолет F-16. Аз отидох в базата до Пло ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Разследване на главния прокурор по ''възрожденски''

Пленарната зала прие идеята на Възраждане за въвеждане на механизъм за разследване на главния прокурор. Текстовете минаха със 117 гласа за, 20 против и 48 въздържал се. Проектозаконът за промени в За ...
offnews.bg(преди 7 дни)

БСП дава на прокурор социалния министър Лазар Лазаров

БСП дава настоящия социален министър Лазар Лазаров на прокурор заради проект от Плана за възстановяване и устойчивост, обяви днес в изявление в кулоарите на парламента депутатът и бивш социален минист ...
offnews.bg(преди 7 дни)

''Кога за последен път Радев, Йотова и Маринов се срещнаха със социалисти, че да говорят от тяхно име''

Откъде-накъде председателят на Стратегическия съвет към президент проф. Маринов говори от името на социалистите? Кога за последен път Александър Маринов, Румен Радев и Илияна Йотова се срещнаха със со ...
offnews.bg(преди 7 дни)

Политически игри: Опит за бламиране на НПК, ГЕРБ спряха идея на ПП за компенсации

48-ото Народно събрание може да е към края си, но не и политическите игри. Рано тази сутрин първата работа на депутатите бе упражнение по взаимен саботаж. Първо председателят на бюджетната комисия Пет ...
offnews.bg(преди 7 дни)